4/5 - (4 امتیاز)
مدارک ثبت علامت تجاری

ثبت برند

ثبت برند یا ثبت علامت تجاری:

مدارک ثبت علامت تجاری یا ثبت برند به شرح ذیل توضیح داده شده است که بصورت حقیقی یا حقوقی متفاوت می باشد.

مدارک ثبت علامت تجاری

الف) اشخاص حقیقی:

 1. کپی شناسنامه و کپی کارت ملی
 2. جواز کسب یا پروانه بهره برداری( جهت ثبت برند حتما حتما باید دارای مجوز یا نامه ای از ارگان و مجموعه معتبر داشته باشید)

در غیر اینصورت نمی توانید در جهت ثبت برند خود اقدام کنید.

توجه داشته باشید که ثبت راتین می تواند برای شما جواز تاسیس در اطراف تهران را اخذ کند و با توجه به آن میتوانید برند خود را ثبت کنید.

برای آشنایی با اخذ جواز تاسیس و هزینه های مرتبط با آن با کارشناسان ما در ارتباط باشید 02188322915-02188322914

ب) اشخاص حقوقی:

 1. آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء
 2. مدارک نماینده قانونی: درصورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی (وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و …) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.
 3.  ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط به عنوان مثال جواز اعلامیه تأسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی یا پروانه کسب و ….
 4. آخرین روزنامه رسمی تغییرات
 5. تصویر علامت

سوالات متداول درباره مدارک ثبت برند

 1. آیا بدون جواز کسب یا پروانه بهره برداری می شود برند ثبت کرد؟
  خیر باید حتما جواز داشته باشید که طبقات بین المللی و نوع فعالیتتون رو مشخص کنه ونشون بده که واقعا در اون حوزه دارید فعالیت می کنید.
 2. آیا با ثبت شرکت و با اساسنامه شرکت میتوان اقدام به ثبت برند کرد؟
  خیر صرفا با ثبت شرکت نمیتوان اقدام به ثبت برند کرد.
 3. حتما باید اصل مدارک رو ارسال کنیم  جهت ثبت برند؟
  در ابتدا احتیاجی به این کار نیست فقط با تصویر مدارک کار شروع میشه بعد با مراجعه به دفتر اسناد رسمی و با در دست داشتن اصل مدارک اصالت مدارک رو تایید می کنید.
 4. برای ثبت برند لاتین با کارت عضویت بازرگانی میشه اقدام کرد؟
  خیر حتما باید کارت بازرگانی اصلی رو داشته باشید برای استفاده از حروف لاتین.
 5. آیا با جواز تاسیس امکان ثبت وجود دارد؟
  تا قبل از سال 1400 امکان پذیر بود اما بعد از سال1400 باید بعد از اخذ جواز تاسیس حداقل 30 درصد کارگاه یا کارخونه پیشرفت فیزیکی داشته باشه تا اقدام به ثبت برند کرد.

برای ثبت برند، معمولاً نیاز به مراحل زیر است:
فرم درخواست ثبت برند: برای ثبت برند، باید فرم درخواستی را تهیه و پر کنید. این فرم شامل اطلاعاتی در مورد برند شما می‌شود، از جمله نام برند، نوع کالا یا خدمات مرتبط، توصیف برند و نحوه استفاده از آن.
توصیف بصری برند: شما باید توصیفی بصری از برند خود ارائه دهید، که می‌تواند شامل لوگو، نماد، فونت و رنگ‌های مورد استفاده در برند باشد. این توصیف برای برند شما تعیین کننده است و به عنوان دلیلی برای ثبت و حفاظت از آن استفاده می‌شود.
هزینه ثبت:

در هر کشور، هزینه‌های مربوط به ثبت برند ممکن است متفاوت باشد. برای ثبت برند، باید هزینه‌های مربوطه را پرداخت کنید، که شامل هزینه ثبت نام و هزینه‌های مربوط به امور ثبتی می‌شود.

ارائه مدارک:

برای ثبت برند، ممکن است نیاز به ارائه مدارک مربوطه داشته باشید. این مدارک معمولاً شامل فرم درخواست، توصیف بصری برند، اسناد شناسایی صاحب برند و سایر مدارک مورد نیاز خواهد بود. اطلاعات دقیق درباره مدارک مورد نیاز را می‌توانید از دفتر ثبت برند مربوطه دریافت کنید.
پرداخت هزینه ثبت برند:

پس از تکمیل فرم و ارائه مدارک، باید هزینه ثبت برند را پرداخت کنید. شما باید از روش پرداخت هزینه‌های مربوطه اطلاع داشته باشید و معمولاً می‌توانید از روش‌های مختلفی مانند نقد، حواله بانکی یا پرداخت آنلاین استفاده کنید.

صدور گواهینامه ثبت برند:

پس از تکمیل مراحل ثبت و پرداخت هزینه، دفتر ثبت برند گواهینامه ثبت برند را در اختیار شما قرار خواهد داد. این گواهینامه نشان می‌دهد که برند شما به صورت قانونی ثبت شده است و حقوق قانونی برای استفاده از آن دارید.
توصیه می‌شود قبل از شروع فرآیند ثبت برند، با دفتر ثبت برند مربوطه تماس بگیرید و اطلاعات دقیقتری درباره مراحل و مدارک مورد نیاز را دریافت کنید. همچنین، بهتر است با وکیل مشورت کنید تا به شما در این فرآیند کمک کند.

ثبت برند چیست؟
ثبت برند به همراه ثبت نشان تجاری، مراحل و فرآیندی است که در آن نام، علامت، لوگو یا شناسه ای را برای یک محصول یا خدمات مشخص در سازمانها و موسسات دولتی ثبت می کنند. این کار به شرکت ها کمک می کند تا از نظر قانونی برند خود را حفاظت کنند و از تقلب و سوء استفاده دیگران جلوگیری کنند.
چرا ثبت برند لازم است؟
ثبت برند به کسب و کارها کمک می کند تا درخششی طولانی مدت در بازار داشته باشند. با ثبت برند خود، شما به مخاطبان و مشتریان نشان می دهید که محصول یا خدمات شما از سایر رقبا تفاوت دارد و به آنها اعتماد کننده است. علاوه بر این، با ثبت برند، شما می توانید از فروش و استفاده غیرمجاز از برند خود جلوگیری کنید و در صورت نیاز قانونی دیگران را متقابلاً متهم کنید.
مراحل ثبت برند
بررسی قبل از ثبت: قبل از ثبت برند، باید بررسی کنید که آیا نام، علامت یا لوگویی که می خواهید ثبت کنید قبلاً توسط شخص یا شرکت دیگری ثبت شده است یا خیر. برای این منظور می توانید با مشاوران ما مشورت  نمایید.

ثبت درخواست:

پس از بررسی، برای ثبت برند باید درخواست خود را به مرکز ثبت برند یا سازمان صنعت و معدن ارسال کنید. این درخواست باید شامل اطلاعاتی مانند نام و آدرس شرکت، نوع برند و توصیف شفافی از برند باشد.

بررسی و اعتراض:

درخواست شما برای ثبت برند توسط مراجعه کنندگان به دفاتر ثبت نام شده در کشور بررسی می شود. اگر درخواست شما تیپ ثبت انجام شود و هیچ اعتراضی دریافت نشود، برند خود را ثبت می کنید.

نکات قابل توجه
برندهای ثبت شده به مدت 10 سال اعتبار دارند و می توانید آن را تمدید کنید.
در صورتی که برند خود را ثبت نکنید، احتمال اینکه شخص یا شرکت دیگری برند شما را ثبت کند و از آن استفاده کند وجود دارد.
ثبت برند به شما اجازه می دهد علامت تجاری خود را با دیگران به اشتراک بگذارید یا آن را برای فروش بگذارید.
ثبت برند در کشوری معین به شما حقوق مالکیت بر روی آن برند در آن کشور را می دهد.
اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، بهتر است با کارشناسان ما مشورت کنید.

 

برای ارسال مدارک لازم جهت تقاضای ثبت علامت می توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما با کارشناسان ارتباط پیدا کنید.

 

 

هزینه ثبت علامت تجاری

مزایای ثبت علامت تجاری یا لوگو

لیست طبقات بین المللی علامت تجاری

 

تماس